Schrott Gallery

Schrott Gallery je nová galerie umění v prostoru tovární haly ze začátku 20. století umístěná v brownfieldu v blízkosti bývalé brněnské textilky Vlněna. Vznikla jako rozšíření a osamostatnění galerijního provozu sousedící industriálně laděné pivnice Schrott. Otevřena byla v lednu 2018, kdy první vernisáž uvedl známý fotograf a umělecký pedagog prof. Jindřich Štreit.

Výstavní plán pro rok 2018 se profiluje směrem k fotografii samostatných tvůrců i fotografických škol, avšak vidět u nás můžete i další umělecké druhy – malbu, sochu, kresbu, užitou grafiku aj. Vystavujeme solitérní osobnosti současné české výtvarné scény i umělecké skupiny činné převážně v Brně a okolí.

<div class="fb-page" data-href="https://www.facebook.com/GalerieSchrott/" data-small-header="false" data-adapt-container-width="true" data-hide-cover="false" data-show-facepile="true"><blockquote cite="https://www.facebook.com/GalerieSchrott/" class="fb-xfbml-parse-ignore"><a href="https://www.facebook.com/GalerieSchrott/">Schrott Gallery</a></blockquote></div>